Nõuandeid jooksuraja kasutajale

Jooksuraja kasutamise turvalisuse ja töökindluse tagab seadme perioodiline hooldus ning ülevaatamine vigade ja häirete varaseks avastamiseks. Kõige olulisem on kontrollida jooksuraja lindi õlitust. Keskmise kodukasutuse korral (maksimaalselt 60 minutit päevas) tuleks jooksuraja õlitust kontrollida kord kuus. Kui jooksurada ei ole paar nädalat või kauem kasutatud, siis tuleb lindi õlitust kindlasti kontrollida enne jooksuraja taas kasutama hakkamist.

Alusplaadil lindi servas olev õli ei tähenda, et lint on määritud. See õli tuleb ära puhastada, sest sinna kogunenud tolm võib põhjustada lisa hõõrdumist. Hoida jooksurada ja jooksuraja ümbrus tolmust puhas.

Kui jooksulint hakkab rullide peal libisema, tuleb treening peatada ning linti pingutada. Kui jooksulint treeningu ajal tsentrist välja liigub, tuleb lint enne treeningu jätkamist reguleerida tsentrisse.

Lindil astumine ei tohi muuta lindi liikumiskiirust, jooksma peab nii, et ise ei pidurdaks ega lükkaks kiirust suuremaks. Suure kaldenurga puhul ei tohi ennast suruda, nagu maastikul joostes, vaid hoida jooksusamm vastavuses lindi liikumiskiirusega.

Juhul kui juhtpaneelile tuleb veateade (ERROR) peab teate meelde jätma või üles märkima, et vajadusel teade edastada hooldajale. Veateate, SPEED SENSOR ERROR, võib põhjustada Teie jooksustiil.

Õlituse kontrolli teostamiseks:

1. Eemaldage seade vooluvõrgust.
2. Tõstke jooksulindi äär üles.
3. Lükake käsi lindi alla ja katsuge võimalikult lindi keskelt alusplaati.
4. Kui näpu otsad ei jää õliseks on vaja lindi alust määrida.

Määrimine:

1. Tõstke jooksulindi äär üles ja lükake õlipudeli voolik lindi esiotsa alla võimalikult lindi keskele.
2. Pihustage õli esiotsast kuni tagaotsani, üritades pihustada võimalikult lindi keskliini alla.
3. Jätke voolik mõneks ajaks lindi all, et voolikusse jäänud õli saaks välja valguda. Voolik tõmmake ettevaatlikult lindi alt välja, et õli maha ei tilguks. T-Lube S määre on väga libe.
4. Pange jooksurada tööle ja kõndige madalal kiirusel 5 min, et õli saaks ühtlaselt laiali valguda.

Jooksuraja keskmise kodukasutuse korral soovitame tellida aastas korra  AS Mefo poolt teostatav hoolduspakett, mis sisaldab:
1. Jooksuraja tehnilise korrasoleku kontroll
2. Jooksulindi määrimine ja rihtimine
3. Jooksuraja puhastus